zamknij

Reportaż z XVII Małopolskich Targów Ślubnych

Lajko
Pierwsze w Nowym Roku Małopolskie Targi Ślubne odbyły się już 10 stycznia w Centrum Targowym Chemobudowa w Krakowie. Pomimo zamieci śnieżnych i zasypanych dróg liczne stoiska branży weselnej cieszyły się dużym zainteresowaniem, potwierdzając tezę, że ogólnoświatowy kryzys został zażegnany.

XVII Małopolskie Targi Ślubne były imprezą jednodniową odbywającą się w budynku głównym Centrum Targowego. Wśród firm weselnych rozmieszczonych na parterze gmachu królowały salony Mody Ślubnej prezentujące swoje najnowsze kolekcje na rok 2010 oraz wszelkiego rodzaju restauracje, hotele i sale weselne organizujące bajkowe przyjęcia i bankiety. Na piętrze prym wodzili wystawcy z branży fotograficznej prezentujący setki wykonanych przez siebie zdjęć oraz kamerzyści ślubni.

Oprócz wspomnianych firm na targach można było znaleźć wymarzony ślubny samochód, zasięgnąć porad profesjonalnych wizażystek i stylistów, dowiedzieć się, jakie kwiaty i dekoracje są w 2010 roku najmodniejsze oraz o jakie wzory zaproszeń ślubnych najlepiej zabiegać zawczasu.

Na wszystkich poszukujących pięknych dźwięków czekały stanowiska muzyków uwznioślających ceremonię ślubną, profesjonalnych dj-ów, posiadających najnowszy sprzęt oświetleniowy, tradycyjnych zespołów weselnych oraz grup folklorystycznych urozmaicających przyjęcia barwnymi występami.

Do atrakcji targów bezsprzecznie należał Konkurs Kapel Weselnych, podczas którego narzeczeni mogli posłuchać na żywo konkretnych zespołów muzycznych. Liczne degustacje słodkości oferowanych przez firmy cukiernicze, a także pikantnych przystawek serwowanych przez dobre restauracje budziły duże zainteresowanie.
Pragnąc uchwycić najnowsze trendy w modzie na 2010 rok oraz wyłowić, co ciekawsze obiekty i firmy, a także oceny i opinie wystawców na temat trwających Targów Ślubnych pokusiliśmy się o przeprowadzenie kilku mini-wywiadów.Rogate Ranczo

Pierwszą z firm, które przykuły uwagę reporterów Przedweselnika było ciekawie stylizowane stoisko Gospodarstwa Agroturystycznego - Rogate Ranczo. O tym pomyśle na nietypowe imprezy okolicznościowe rozmawialiśmy z przedstawicielką Rogatego Rancza Panią Aleksandrą Jamny.

Przedweselnik: - Witam serdecznie, czy mogłaby mi Pani opowiedzieć coś więcej na temat działalności Rancza?

Aleksandra Jamny: - Dzień dobry. To dopiero pierwszy sezon działalności naszego Gospodarstwa Agroturystycznego, jednakże już teraz zapraszamy wszystkich narzeczonych do organizacji wesel w tak niezwykłym obiekcie, jakim jest Rogate Ranczo. Naszym największym atutem jest swojski klimat. Ranczo położone jest w cichej okolicy, w lesie, posiada Mini–Zoo, w którym mamy liczne zwierzątka m.in. kozy, owieczki, kucyki. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wyśmienita kuchnię, a organizowane u nas wesela mają niezwykłą atmosferę. Jeśli chcą Państwo poznać Nasze biesiadne klimaty zapraszamy na sobotnie wieczory taneczne.Zainteresowanie najnowszymi trendami ślubnymi i modą na 2010 rok zaprowadziło nas na przepiękne, balowe ekspozycje firm takich jak: Evita, Karina, Klasyka oraz projektantów Fulara&Żywczyk. O najnowszych trendach i swoich sukniach opowiedziała nam przedstawicielka salonu Kariny pani Lucyna Rusek:Karina - Suknie Ślubne

Przedweselnik: Dzień dobry, Państwa firma jest już dobrze rozpoznawalna na rynku...

Lucyna Rusek: Rzeczywiście, firma ma swoje salony w całej Polsce i cieszy się dużym zainteresowaniem.

P: Przede wszystkim chciałam dowiedzieć się, co niepowtarzalnego odnajdziemy w najnowszej kolekcji Sukien Ślubnych Kariny?

L.R.: W tym roku nasze suknie wyróżniają się nowatorskimi kolorami i ciekawymi, mocnymi połączeniami barw m.in. bieli z ametystem, ecru z czernią. Zamówione u nas suknie idealnie oddają charakter i wdzięk naszych klientek, szyjemy suknie na konkretne wymiary. W naszych salonach mamy także ciekawe rabaty.

P.: - A czy dzisiejsze targi ślubne spełniają Państwa oczekiwania?

L.R.: – Dzisiejsze Targi są zdecydowanie mniejsze niż zazwyczaj – mniej wystawców. Były też zdecydowanie słabiej reklamowane, co być może da się odczuć.fulara&żywczyk

O swojej firmie i pracy opowiedział nam także projektant Domu Mody fulara&żywczyk pan Jarosław Żywczyk.

Przedweselnik: Witam, czy mógłby mi Pan opowiedzieć czym zajmuje się Państwa firma?

Jarosław Żywczyk: Firma istnieje od 10 lat w Krakowie, początkowo w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło. Projektujemy i szyjemy suknie ślubne, wizytowe, garnitury oraz niepowtarzalną biżuterię. Doradzamy odnośnie fryzur, makijażu, dodatków - pełna stylizacja.

P: - Czy firma dysponuje oddzielną kolekcja na 2010 rok, czy tworzycie kreacje jedynie na konkretne zamówienie?

J.Ż.: - Oczywiście mamy swoją kolekcję na 2010 rok, tworzymy również projekty indywidualne dla konkretnych par. Wówczas skupiamy się zarówno na osobowości oraz wzajemnym oddziaływaniu Narzeczonych, tak by strój podkreślał ich charakter i niepowtarzalność. W naszym salonie - Domu Mody - ubieramy pary kompletnie, jest to bardzo wygodne dla naszych klientów mogących się ubrać w jednym miejscu.Virtuoso – Nie mamy konkurencji…

Wśród wielu barwnych wystaw uwagę Przedweselnika przykuło stoisko z dużymi zdjęciami pięknych sal balowych. Zaciekawieni dowiedzieliśmy się, że to wnętrza nowootwartej restauracji znajdującej się w samiutkim centrum:

Przedweselnik: Witam, od razu zapytam czy to nowa firma, bo nie przypominam sobie Państwa nazwy?

Małgorzata Długosz: - Dzień dobry. Virtuoso to nowa restauracja, istniejąca od roku w Krakowie.

P.: - Prezentują Państwo na stoisku piękne zdjęcia, a co Państwa restauracja proponuje Narzeczonym?

M. D.: - Dysponujemy przestrzennymi salami balowymi, z widokiem na płytę rynku, mieszczącymi do 110 osób. Restauracja znajduje się w Rynku Głównym, także idealnie wpisuje się w scenerię wymarzonego ślubu: sakrament w Kościele Mariackim, kółeczko dorożką wokół rynku i przyjęcie weselne w salach balowych.

P: - A jakie są koszty tego wymarzonego wesela?

M. D.: - Oferujemy trzy pakiety: Perłowy, Diamentowy i Brylantowy, ceny wahają się od 240 do 340 zł. za osobę. W cenach wliczony jest między innymi: uroczysty obiad, gorący i zimny bufet, wino w beczkach, wódka. Dla Młodej Pary mamy przewidziany apartament na noc poślubną oraz dorożkę. Warto wspomnieć, że naszą kuchnią zarządza światowej sławy szef – Pascal Kuleczko, który gotował na belgijskim dworze, a nasze hasło brzmi: Nie mamy konkurencji. Serdecznie zapraszam, na dobry początek w marcu oferujemy 40% rabatu.Róża - firma dekoracyjna

Kolejnym ze stoisk, w którym pytaliśmy o najnowszą modę na 2010 rok, była wystawa kwiatowa firmy dekoracyjnej Róża:

Przedweselnik: - Witam serdecznie, czy mogłaby mi Pani przybliżyć, czym dokładnie zajmuje się Firma Róża?

Zofia Wójcik: - Dzień dobry, już od 8 lat działamy w branży dekoracyjnej. Zajmujemy się głównie dekoracją sal weselnych i kościołów przy wykorzystaniu kwiatów i pięknych tkanin. Odmieniamy wnętrza restauracji, remiz, stołówek i sal gimnastycznych, aby w tym wyjątkowym dniu potrafiły wszystkich zachwycić. Dysponujemy bardzo dużym wyborem kolorowych tkanin i gatunków kwiatów, a także nastrojowymi ozdobami m.in. świecznikami i girlandami.

P: - Proszę mi powiedzieć, jakie obowiązują ostatnio trendy, co podoba się nowożeńcom i czy kolorowe balony odchodzą w zapomnienie?

Z.W.: - Dużą popularnością cieszą się ostatnio połączenia pięknych, żółtych słoneczników i zielonych tkanin, modny jest również kolor wrzosowy. Co się natomiast tyczy balonów, rzeczywiście, to nie jest ich czas. Pary w większości decydują się na skromniejsze i bardziej wysmakowane dekoracje.

P: - A jaki jest przybliżony koszt wynajęcia firmy dekoracyjnej, bo jak wiadomo dla większości Młodych Par liczy się każdy grosz?

Z.W.: - Koszt uzależniony jest oczywiście od wyboru wystroju, czyli konkretnej opcji, nasze ceny zaczynają się od 500 zł i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.Na piętrze budynku targowego najliczniej prezentowała się branża foto-video. Stoiska fotografów i kamerzystów ślubnych były urozmaicone: od prostoty skupiającej uwagę na pięknie wydanych albumach, przez setki porozkładanych zdjęć i ich powiększeń oblepiających ścianki stoisk po tandetne, stare pluszaki mające wyobrażać dzikie zwierzęta. Słowem – każdy by znalazł tu coś dla siebie. I my odnaleźliśmy stoisko wyróżniające się wśród innych, tym razem była to szkoła tańca.Prima Dance – najlepsza szkoła tańca

Przedweselnik: - Witam serdecznie i od razu przejdę do zapytania, jak ocenia Pan zainteresowanie Szkołą Tańca wśród Narzeczonych, i jakie zajęcia najczęściej wybierają przyszli małżonkowie?

Tomasz Rachwalski: - Witam. Zainteresowanie kursami tańca jest ostatnio bardzo duże, zwłaszcza po świętach. Narzeczeni decydują się najczęściej na zajęcia grupowe w celu poznania wszystkich podstawowych tańców i tzw. roztańczenia się, po czym wykupują lekcje indywidualne, aby szlifować konkretny, wybrany przez siebie taniec.

P: Ciekawi mnie bardzo jaki pierwszy taniec wybierają zwykle Młode Pary?

T.R.: - Tutaj wybór pada najczęściej na tradycyjny Walc i Salsę. Czasem Pary decydują się też na wykonanie Rumby. Zdarzają się jednak pary, które wybierają tzw. show. Jest to kombinacja różnych tańców, a choreografia jest często o zabarwieniu humorystycznym.

P: - A czy przygotowują Państwo jakąś szczególną ofertę dla przyszłych Par Młodych?

T. R.: - Tak, organizujemy specjalne kursy dla narzeczonych, na których realizujemy program przygotowany konkretnie na tę okazję. Uczymy wszystkich najpopularniejszych tańców weselnych, przekrój przez wszystkie style taneczne. Grupy takie nie mogą być zbyt liczne, aby móc skupić uwagę na każdej parze oddzielnie, maksymalnie 12 par. Dysponujemy także 200 metrową salą, która stwarza idealne warunki do nauki tańca.

P: I to już moje ostatnie pytanie, bo widzę, że ruch przy stoisku mają Państwo duży. Jak ocenia Pan obecne Targi Ślubne?

T.R.: - Generalnie jestem zadowolony. Na kolejnych targach chciałbym jednak urozmaicić ofertę Centrum Tańca Prima Dance o … ale to już niespodzianka, na którą zapraszam na kolejne Targi Ślubne.


Ostatnim z odwiedzonych przez nas wystawców było stoisko prezentujące wyłącznie modę męską – firmy:

Klasyka

Przedweselnik: - Dzień dobry, proszę mi opowiedzieć coś o Państwa firmie, czy jest nastawiona jedynie na konfekcję męską?

Wojciech Biedroń: - Witam. Firma istnieje na rynku od 10 lat, początkowo w Rabce, dziś posiada m.in. dwa salony mody ślubnej w Krakowie. Oferujemy głównie garnitury oraz dodatki męskie.

P: - Czy są to jedynie polskie firmy?

W.B.: - W naszych salonach prezentujemy najbardziej znane marki zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów – specjalizujących się w modzie ślubnej. Salony posiadają przez to najbogatszy asortyment mody męskiej w Krakowie.

Oczywiście stoisk reprezentujących najróżniejsze branże związane z przygotowaniem ślubu i wesela było na targach zdecydowanie więcej. Powyższy materiał jest zaledwie przedsmakiem tego, co można dowiedzieć się o najnowszych tendencjach i firmach umożliwiających przygotowanie swojego wymarzonego ślubu. Po więcej informacji, zapraszamy więc na kolejne targi ślubne.

Redakcja Przedweselnika dziękuje serdecznie
Organizatorowi Targów Ślubnych za umożliwienie
realizacji powyższego materiału

Reportaż z XVII Małopolskich Targów Ślubnych - galeria zdjęć