zamknij

Jak dobrać odpowiedni bukiet ślubny? - czyli magia kwiatów...

Bukiettradycyjny2
Bukiet to nie tylko ozdoba Panny Młodej na ślub i wesele, czy symbol jej młodości, to sposób wyrażenia własnego wnętrza, charakteru, a nawet marzeń tak istotnych w dniu ślubu. Można więc śmiało powiedzieć: pokaż mi swój bukiet a powiem Ci kim jesteś?

BUKIETY KLASYCZNE

Bukiet Tradycyjny
Jeśli myślisz, że bukiety ślubne to tylko jeden znany ci, kolisty kształt, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. To, z czym kojarzy się wiązanki ślubne, to najbardziej tradycyjna forma bukietu zwanego - klasycznym biedermeierem.Bukiet Tradycyjny
Tego typu kształt pasuje niemalże do wszystkich sukien, zwłaszcza tych w stylu romantycznym i bajkowym. Jeśli wybrana kreacja ślubna jest niezwykle strojna, nie należy silić się na dobieranie wymyślnych wiązanek, aby uniknąć wrażenia przesytu i kiczowatości. Tradycyjny niewielki bukiet ślubny wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy decydują się na wyszukane, zdobne stroje.

BUKIETY KASKADOWE

Bukiet Kaskadowy Oprócz bukietów tradycyjnych coraz modniejsze stają się wiązanki kaskadowe, elegancko wypływające z rąk panny młodej. Niezwykła efektowność tego typu bukietów, sprawia, że magnesują wzrok gości wywołując ciche ochy i achy. Wydłużona linia kwiatowa, wywołuje wrażenie wysmuklające, a panna młoda czuje się szczupła i piękna:) Bukiety kaskadowe idealnie komponują się z sukniami mocno dopasowanymi zwłaszcza syrenimi lub nieregularnymi. To znak kobiet wychodzących poza pewne schematy i szukających przygody, odważnych aczkolwiek skłonnych do przesady.

BUKIETY ORYGINALNE

Trzeci typ wiązanek ślubnych to swoiste szaleństwo zwane powszechnie bukietami oryginalnymi. Do tego worka wrzucono po prostu wszystko, co wychodzi poza kształt kolisty czy kaskadowy. Bukiet Oryginalny To tutaj znajdziemy wszelkie układy kwiatowe odpowiadające najprzeróżniejszym wzorcom symetrycznym lub znanym nam symbolom np. serca, ptaków itp. Tego typu bukiety cechują ludzi z mocnym charakterem, którzy nic nie chcą zostawić przypadkowi, natomiast na każdym kroku pragną podkreślić własną indywidualność, czy pomysłowość.

Kształt bukietów, a własna figura? Czy bukiet może mnie wyszczuplić???

Przy wyborze bukietu ślubnego warto również zwrócić uwagę na jego rozmiar. Wielki bukiet klasyczny czy kaskadowy, w rękach drobnej panny młodej będzie wyglądał mało efektownie ujmując jej uroku. Natomiast zbyt mały bukiet ślubny w dłoni postawnej i rozwiniętej kobiety, także będzie sprawiał niekorzystne wrażenie.

Przy wybieraniu bukietu można spotkać się również z opinią, że kształt nie jest najważniejszy, natomiast istotne jest sposób noszenia kwiatów. Zatem niewielki bukiecik kolisty trzymany przy piersi wydłuża optycznie sylwetkę dodając jej romantyzmu i zwiewności. Jednakże zdaniem Przedweselnika, w dniu ślubu ciężko jest myśleć o wszystkim, a tymbardziej o wysokości, na której trzyma się bukiet, dlatego warto wybrać taki, który będzie wyglądał estetycznie i sprawiał dobre wrażenie zarówno przy pasie, biodrach czy piersi;)

Ozdoby bukietów - bo przecież same kwiaty to za mało?

Moda ślubna, której jesteśmy stałymi obserwatorami i niestety również wypierającymi się wyznawcami, wymaga od nas niejednokrotnie szalonych poświęceń. To, że pastelowe mdłe bukieciki odchodzą w niepamięć zastąpione przez mocne barwne kompozycje na czele z fioletem, wiemy wszyscy. Jednakże nie każdy wie, co zrobić by wiązanka prezentowała się jeszcze wspanialej?

W nadchodzącym sezonie, aby uatrakcyjnić bukiet ślubny stosuje się perełki, piórka, suszone i barwione kwiaty, a także malutkie owoce. To one, zdaniem florystów, dodają kwiatom pikanterii i smaku (sic!). Jednakże i tutaj radziłabym wykorzystać zdrowy rozsądek, bo przecież królową tego dnia, ma być Panna Młoda, a nie chodząca jabłoń.

Magia kwiatów - czyli o znaczeniach i kolorach

Każdej barwie i każdemu z kwiatów przypisane jest pewne znaczenie. Zazwyczaj nie wgłębiamy się w to, jakie treści niosą z sobą poszczególne kwiaty, a przy zakupie skupiamy się na ich wartości estetycznej. Dzień ślubu jest dniem wyjątkowym i warto zadbać o to, by był w pełni niezwykłym. Nie radzimy oczywiście ślepo trzymać się znaczeń kwiatów, aczkolwiek warto wiedzieć, co symbolizują wybrane przez nas gatunki roślin i jaki wróżą nam los?


Czerwień - to barwa ludzi płomiennych, namiętnych, pewnych siebie, ludzi kochających i kochanych, których rozpala nie wygasający ogień, to symbol miłości, namiętności i ciepła. Czerwień kojarzona jest również z władzą, ponieważ jest to kolor królewski.

Biel - jest kolorem ludzi niewinnych, czystych, młodych i świeżych, to barwa dobra, biel w połączeniu z innym kolorem rozjaśnia go i wzmacnia jego pozytywna aurę.

Fiolet - jest barwą niezwykle modną w ostatnich czasach, to przygaszona czerwień kojarzona z rozkwitem, a nawet śmiercią. Fiolet to również kolor zadumy i pewnego sentymentalizmu. Nie należy utożsamiać go tylko z żałobą, jaką symbolizuje w chrześcijaństwie. To idealna barwa dla ludzi często spoglądających wewnątrz siebie, delikatnych i zamyślonych.

Zieleń - to symbol życia, zdrowia, rozkwitu, zieleń to ziemia wraz z jej bujności i urodzajem, to witalność i pomyślność.

Żółć - jest kolorem zazdrości i zawiści, ale to również barwa słońca powołującego do życia, kolor złoty symbolizuje bogactwo i dobrobyt.

Błękit - oznacza wolność, swobodę, szczęście i spokój, to barwa nieba symbolizującego przepych i splendor, kolor błękitny podobnie jak biały często utożsamiany jest z czystością i prawdą. Niebieska barwa oznacza wierność i chęć bycia z kimś całe życie.

Rudy - o czym nie każdy wie symbolizuje ciemność i kłamstwo, to barwa szaleństwa i diabła. Pomarańczowy natomiast jest symbolem małżeństwa, gościnności, życzliwości.

Róż - oddaje wdzięk, radość, pogodę ducha. Różowy bukiet jest oznaką szczerej sympatii, przyjaźni i oddania.

Najczęściej wybierane kwiaty:

Azalia - oddaje podziw i cnotliwość;
Bez - jest symbolem miłości i młodzieńczość;
Chryzantemy - znaczy prawda i wdzięczność za wszystko, co nam darowano;
Frezja - uosabia radość, delikatność i szacunek;
Goździk - symbolizuje czystość;
Hortensja - oddaje wewnętrzny ból i nie cichnącą zazdrość;
Kalia - symbolizuje nieszczęście i smutek, jednakże z pompą wraca do bukietów ślubnych;
Kamelia - to znak niewierności, zdaje się mówić ?wciąż szukam innego?
Lilia - oddaje piękne i czyste uczucie;
Margarytka - to symbol piękna, które krzywdzi;
Róża - to bezwarunkowa miłość;
Storczyk - oznacza doskonałość i stałość, a także zmysłowość w związku;
Tulipany - piękny symbol radości i sławy;