zamknij

Gdzie wybrać sie na plener ślubny w Krakowie?

Plener104
Plener ślubny w Krakowie to najlepszy moment na zrobienie tych najpiękniejszych i najromantyczniejszych zdjęć. Niestety dzień ślubu i związane z nim emocje nie są najlepszą chwilą na oderwanie się od rzeczywistości i wcielenie w rolę rozluźnionego modela. Jeśli więc zależy nam na zdjęciach, najlepszym wyjściem jest pstryknięcie kilku fotek plenerowych w dzień wesela, a na prawdziwy plener umówienie się w zupełnie innym terminie, kiedy to można w pełni poświęcić się pozowaniu mając pewność, że efekty będą zniewalające.

Niestety jako fotografka pracująca z Nowożeńcami coraz częściej zauważam tendencję do rezygnacji z plenerów ślubnych, która mnie osobiście przeraża, ponieważ jestem zdania, że to właśnie te artystyczne zdjęcia najpiękniej i najpełniej ukazują Młodą Parę i ich wzajemne relacje. Nie ma gości, rodzin, świadków, to czas tylko dla Was i do wyrażenia wszystkich uczuć jakie między wami są. Szczególna rola sesji plenerowych, tych najpiękniejszych pamiątek młodości i miłości jest nie do przeoczenia, tym bardziej staramy się nakłaniać każdą z par, by poświęciła jej czas i uwagę, a nam pozostawiła jej uwiecznienie i artystyczny przekaz.

Jeśli zdjęcia z pleneru mają być niezwykłe i niepowtarzalne warto poświęcić chwilę na dokładne omówienie stylizacji z fotografem, wynalezienie odpowiednich rekwizytów, które nadadzą sesji oryginalności oraz omówienie makijażu czy fryzury, jeśli do danej stylizacji są one niezbędne.

Kiedy tylko plan jest gotowy, rekwizyty wybrane i miejsca uzgodnione pozostaje tylko wszystko zapakować i ruszyć na podbój Krakowa. Zarówno sam Kraków, jak i całe województwo małopolskie posiada setki pięknych zakątków, które warto wziąć pod uwagę.

Zamki, pałace, dworki...

Oczywiście do najczęściej wybieranych plenerów zaliczyć można wszelkie zamki, pałacyki i dworki, których jest tutaj pod dostatkiem zaczynając od Wawela, przez stare miasto po malownicze ruiny w Tęczynku, Rudnie, Ogrodzieńcu czy Pieskowej Skale. Wszystkie te miejsca dostarczają wiele możliwości stworzenia niezwykłych zdjęć plenerowych z pięknymi szerokimi perspektywami oraz romantycznym uniesieniem.

Magazyny, hale, ruiny...

Nie każdy jednak zadowoli się pozowaną sesją w niezwykle przeludnionych miejscach. Dla tych wszystkich, którzy pragną postawić na pewien kontrast wykształcił się w fotografii ślubnej nurt opierający się o pewien zgrzyt pomiędzy pięknem i odświętnością Młodej Pary a mrokiem, nietypowością miejsca, w którym się znalazła. Do tego rodzaju zdjęć wybiera się najczęściej opuszczone hale produkcyjne, których pod dostatkiem jest zarówno w Nowej Hucie, jak i w okolicach ulicy Półłanki. By zdjęcia nabrały odpowiedniego klimatu najważniejsze jest oczywiście światło. Promienie wpadające przez wybite okna, zerwane drzwi potęgują nastrój dostarczając fotografiom efektowności.

Tory, łąki, pola...

Oczywiście fotografia ślubna nie ogranicza się do romantyzmu i kontrastów. Istnieje szereg innych modnych ostatnio motywów, które można realizować w Krakowie. Do najczęstszych należą oczywiście zdjęcia na torach. Fenomenem tych fotografii jest linearność i plastyczność szyn. Równie modnym motywem są zdjęcia wykonywane na ukwieconych łąkach, gdzie najważniejszą rolę odgrywają barwy, polach z wielkimi stosami lub „kołami” siana. Aby odnaleźć takie miejsce wystarczy wyjechać na drogę w stronę Bochni. Ładnym miejscem oczywiście jest też Przylasek Rusiecki, gdzie zdjęcia wykonamy zarówno na malowniczych polach i mostku, przy pięknych jeziorkach oraz niewielkim molo.

Zdjęcia "wodne", jeziora, plaże...

I tak doszliśmy do tematu najmodniejszego ostatnio w fotografii plenerowej czyli zdjęć „wodnych”. Ogólnie żywioł ten jest niezwykle malowniczym tłem zdjęć Młodej Pary. Jego koloryt oraz plastyka rozchodzących się fal daje pewność, że każde tego typu zdjęcie będzie wyjątkowe. I tutaj mamy możliwość wszelkich rodzajów ujęć zaczynając od zdjęć pozowanych na tle wody, po zdjęcia radosne i żywiołowe, gdzie para wchodzi w bezpośredni kontakt z żywiołem po zdjęcia w stylu tonącej Ofelii gdzie woda w połączeniu z piękną białą suknią zapewni maksymalnie ciekawe ujęcia. Zdjęcia tego typu można oczywiście zrealizować na Skałkach Twardowskiego – Dębniki, na Kryspinowie – kąpielisko niedaleko Krakowa w Przylasku oraz miejscach troszkę oddalonych takich jak Trzebinia – Balaton oraz Chrzanów (tutaj do dyspozycji również piękna plaża, oraz całkiem spore molo).


Uliczki, kopce, góry...

Inne zdjęcia możliwe do realizacji w Krakowie to oczywiście wszelkie fotografie związane z bezpośrednim kolorytem oraz charakterem ulic zarówno starego miasta, Kazimierza (tu pięknie ale tłoczno) i Podgórza - polecamy szczególnie. Wyjątkową cechą królewskiego miasta są oczywiście także kopce. Zdjęcia z kopca Piłsudskiego lub Krakusa przepięknie ukazują panoramę Krakowa. Równie modne ostatnio są zdjęcia z gór – zwłaszcza Tatry, z balona (obecnie nieobecnego) oraz krakowskich parków i ogrodów (najbardziej rutynowy motyw). Oczywiście chcąc opisać wszystkie możliwości jakie daje nam to niezwykłe miasto można bez problemu spisać całą książkę, chciałam jedynie omówić pewne modne tematy w realizacji sesji plenerowych oraz podkreślić, że najważniejsze są własne pomysły, bo dzięki nim zdjęcia będą niepowtarzalne, tylko Wasze i co za tym idzie tryskające oryginalnością i świeżością.


Artykuł sponsorowany przez firmę:

MAGINEO - Artystyczna Fotografia Ślubna w Krakowie
www.magineo.pl

tel. 666-173-409