zamknij

Magia dekoracji ślubnych - dlaczego warto?

Magia3
Na suknię ślubną wydajemy krocie, bo to jedyna okazja by ją założyć, na fotografa – bo zdjęcia to pamiątka na całe życie, na kamerzystę – by z biegiem czasu ożywić wspomnienia a na obrączki – bo to symbol naszej miłości, dlaczego więc nadszarpnąć budżet na dekoracje ślubne zwłaszcza, że już sala droga a po jednym wieczorze kwiaty trzeba będzie wyrzucić lub rozdać rodzinie a dodatki popakować w pudełka.

Otóż Szanowni Nowożeńcy, skoro już macie fotografa, kamerzystę, suknię, garnitur i obrączki to brakuje Wam jeszcze jednego istotnego szczegółu „magicznej atmosfery” a jej nie da się kupić, można ją tylko stworzyć by wszystkie wcześniej wymienione sprawy miały wyjątkowe tło.

Skromne bukiety na stole jaki oferują sale weselne niestety owej atmosfery nie stworzą. Do tego potrzebne są dziesiątki detali, szczegółów, kwiatów, materiałów i co najmniej kilka kreatywnych rąk do pracy jak i czasem kilka tygodni przygotowań. Dlatego też albo trzeba zrezygnować z dekoracji zupełnie by nie wydawać pieniędzy nie potrzebnie albo postawić na spełnienie marzeń o ślubie jak z bajki i znaleźć firmę dekorującą kompleksowo, tak by w swoim asortymencie posiadała wszelkiego rodzaju ozdoby.

Krakowski rynek ugina się od ilość firm florystycznych, trudno jednak znaleźć pracownie ze świeżym podejściem do trendów ślubnych i budowaniem bajkowych przestrzeni nie ograniczając się jedynie do podstawowych dekoracji. Remizy, baloniki, disco polo itp. powoli odchodzą do lamusa a przyszli państwo młodzi spragnieni są przyjęć weselnych na miarę hollywoodzkich filmów na których nie jednokrotnie przyglądamy się magicznym ślubom.

Jest jednak pracownia która wyróżnia się na tle konkurencji. Glamour Moments to zresztą tak jak piszą o sobie dekoratorki – założycielki Joanna i Daria „to pracownia przestrzeni bajkowych, kompletnych metamorfoz miejsc oraz magicznej atmosfery.”

„U nas liczy się każdy detal oraz każdy metr kwadratowy, podczas tworzenia kompletnych dekoracji mamy do dyspozycji dziesiątki rodzajów świeczników, świec, kryształków, lampionów, drzewek, kul kwiatowych, latarenek. Naszym celem jest stworzyć klimat a nie postawić bukiet kwiatów na stole a każde zlecenie to dla nas wielkie wyzwanie wyobraźni” opowiada Joanna.

„Każde zlecenie jest szyte na miarę, szczegółowo omawiamy z klientami kolorstykę, upodobania, styl jaki preferują itp. Zajmujemy się tylko i wyłącznie dekoracjami ślubnymi, od samochodu, kościoła, bukietów dla panny młodej i butonierek po oczywiście wisienkę na torcie czyli salę weselną oraz obowiązkowo drzewa czy ogród” dodaje Daria.

Snując wizję bajkowego wesela i rozpędzając marzenia o hollywoodzkich dekoracjach, zastanawiamy się ile to wszystko kosztuje. Dowiedziawszy się ile trzeba zużyć materiałów, kwiatów, dodatków jak również poświęcić energii i czasu aż boimy się spytać. „wszystko zależy od budżetu państwa młodych jaki chcą lub mogą na ten cel przeznaczyć, niestety w Polsce wciąż nie poświęca się szczególnej uwagi kompleksowym dekoracjom nie jednokrotnie ze względu na spory wydatek i już mocno nadszarpnięty budżet ślubny. My staramy się dla każdej pary znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie, cena finalna w dużej mierze nie zależy od nas a od rodzaju kwiatów i materiałów które państwo młodzi wybiorą. Średnio pary przeznaczają od 1500 do 3500 zł na kompletne udekorowanie sali, są oczywiście klienci którzy przeznaczają znacznie wyższy budżet. Z kolei pojedyncze elementy jak bukiet ślubny dla panny młodej wykonujemy już od 100zł a butonierki od 10 zł”

Co jeszcze przykuło naszą uwagę w Glamour moments. Drugą opcją jaką oferują dekoratorki. Jest to szeroko rozbudowana wypożyczalnia dekoracji ślubnych. To unikalne rozwiązanie dla par które chcą zaoszczędzić i poświęcić trochę więcej własnego czasu i sił na samodzielne udekorowanie przepięknymi kolekcjami przygotowanymi przez Glamour moments w postaci np. drzew kryształowych ( 85 zł sztuka), wazonów wypełnionych kulami kwiatowymi (70zł) jak również brakującymi detalami takimi jak srebrne czy złote podstawki pod talerze, świeczniki, lampiony, ramki do numeracji stolików itp. Wystarczy zarezerwować online poprzez formularz produkty na swój ślub, odebrać z pracowni i poustawiać według uznania a dla mniej kreatywnych przygotowane są specjalne mapki z rozlokowaniem wybranych dekoracji. To fantastyczna alternatywa! A na oryginalne i wyjątkowe udekorowanie przeznaczyć musimy ok.1000zł.

To co usłyszeliśmy i to co zobaczyliśmy otwiera nam oczy na zupełnie inny i nowy wymiar dekoracji ślubnych w dzisiejszych czasach. Oglądając obecne filmy ze ślubów oraz popularne teledyski ślubne (też widząc jak bardzo zmieniło się podejście do ślubnego filmowania) jak również zdjęcia, nie widzimy tylko pary młodej, białej sukni, zastawnych stołów czy roześmianych twarzy gości. Widzimy a wręcz czujemy tę wyjątkowość tego dnia, to bajkowe tło . A mimo że emocje już opadły owa „magiczna atmosfera” wciąż trwa i ożywia wspomnienia. Pytamy więc jeszcze raz dlaczego warto?? I już wiemy.

Artykuł sponsorowany:

Glamour Moments
geisler.asia@gmail.com
(0048) 662 134 425
www.glamourmoments.pl
ul. Ariańska 9, Kraków

Magia dekoracji ślubnych - dlaczego warto? - galeria zdjęć