zamknij

Jak zawiadomić rodzinę i znajomych o zaręczynach?

Zareczyny1
Po cudownych przeżyciach związanych z oświadczynami i czule szeptanym słowie “tak”, narzeczeni stają przed kolejnym wyzwaniem, jak poinformować o zaręczynach rodzinę i znajomych?

Niektórzy nie widzą w tym najmniejszego problemu i już chwilę później wysyłają zbiorowego smsa lub umieszczają radosną informację na portalach społecznościowych. Kłopot zaczyna się w momencie, gdy okazuje się, że rodziny w ogóle się nie znają, narzeczona jest oczkiem w głowie swojego surowego tatusia lub wybranek ma niezwykle wymagającą matkę. Podpowiemy jak przekazać radosną informację o zaręczynach, tak by zapewnić sobie kolejne piękne wspomnienie.

Wymagający rodzice

W przypadku gdy rodzice narzeczonych należą do osób wymagających, skorych do krytyki lub ciągle wypatrujących dla swych dzieci jakiejś księżniczki lub prezesa wielkiej korporacji, zdecydowanie odradzamy pomysł z radosną niespodzianką. Ta forma przekazania informacji o zaręczynach może nie przynieść spodziewanego efektu. Natomiast szczera prywatna rozmowa przyszłego małżonka lub małżonki ze swoimi rodzicami, w której szczegółowo opisze zalety ukochanej osoby oraz swoje wielkie pragnienie spędzenia z nią reszty życia, a także poinformuje o spodziewanych lub planowanych zaręczynach będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W ten sposób rodzice otrzymają jasny sygnał czego mogą się spodziewać, a także czas na oswojenie się z myślą o nadciągającym ślubie.

Tradycyjne zaręczyny

Niektóre rodziny do dziś hołdują tradycji rodzinnych oświadczyn. Po intymnych miłosnych wyznaniach nadchodzi więc czas na rodzinne spotkanie. Oczywiście zaprosić należy obie rodziny, do najważniejszych gości należą rodzice pary, w dalszej kolejności rodzeństwo i dziadkowie. Wedle tradycji spotkanie powinno być zorganizowane w domu przyszłej żony, bardziej postępowe Pary decydują się na jakąś miłą i rodzinną restaurację. W przypadku tradycyjnych zaręczyn nie ma mowy o niespodziance. Ojciec przyszłej Panny Młodej po obiedzie ogłasza zebranym, że Para postanowiła się pobrać. Po czym nadchodzi czas na wyrażenie radości i gratulacji.

Miła niespodzianka

Dziś większość pary ową tradycję delikatnie modyfikuje. I organizowane spotkanie wykorzystuje do poinformowania obu rodzin o zamiarze zaślubin. W takim przypadku radzimy by przyszły Pan Młody zaopatrzył się w stosowny bukiet kwiatów, który oficjalnie wręczy matce swej wybranki z zapytaniem czy zgodzą się przyjąć go do rodziny. Natomiast przyszła Pani Młoda wygłosi kilka słów podziękowań skierowanych do rodziców ukochanego za trud włożony w wychowanie tak wspaniałego mężczyzny.

Znajomi i przyjaciele

Po rodzicach przychodzi czas na wszystkich znajomych. Tu sprawa jest zdecydowanie prostsza i nie obowiązują żadne ograniczenia. Od Facebooka, przez paintballa, szaloną imprezę po wakacje na Bora-Bora czyli wszystko zależy od budżetu i pomysłowości. Najbliższych znajomych radzimy jednak poinformować osobiście, dzięki czemu poczują się docenieni i razem będziecie mogli cieszyć się zaręczynami.Autorem artykułu jest portal branży ślubno-weselnej Ślub Na Głowie