zamknij

Poradnie dla narzeczonych w Krakowie i w całym województwie małopolskim

Poradnie-rodzinne
Po ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, wszystkich narzeczonych czekają trzy obowiązkowe wizyty w poradni życia rodzinnego. Chcąc ułatwić Państwu odnalezienie najbliżej położonej poradni, zamieszczamy poniżej adresy oraz godziny urzędowania zarówno tych położonych w Krakowie, jaki i w okolicach.
NOWOŚĆ poradnie na mapie Krakowa - dla każdego dnia tygodnia!

Przed wybraniem się na nauki, prosimy o upewnienie się czy będą realizowane pod numerem telefonu duszpasterstwa: 12 628-81-50 i na stronie internetowej

Częstokroć trzy wizyty w poradni życia rodzinnego ograniczają się do pierwszego - 20 minutowego spotkania oraz kolejnej wizyty trwającej ok. 40 minut (zawierającej w sobie 2 spotkania). Dwa 20 minutowe spotkania można także zastąpić kursem naturalnego planowania rodziny lub warsztatami komunikacji małżeńskiej organizowanymi przez Duszpasterstwo Rodzin w Krakowie.

PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO W KRAKOWIE PONIEDZIAŁEK

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
16:00-18:00 Par. P. Jezusa Dobrego Pasterza, ul. P. J. Dobrego Pasterza 4
16:00-18:00 Par. św. Józefa, Nowa Huta, os. Kalinowe 167
18:00-19:00 Par. Najświętszej Rodziny, N. Bieżanów, ul. Aleksandry 1
*18:00-19:00 Par. NMP z Lourdes, ul. Juliusza Lea 55
18:00-19:00 Par. Najśw. Serca Pana Jezusa, Łagiewniki, ul. Millana 13
*18:00-20:00 Bazylika OO. Cystersów, Mogiła, ul. Klasztorna 11
18:30-19:30 Par. MB Różańcowej, Piaski N., ul. Nowosądecka 41
*18:30-20:00 Par. NMP Zwycięskiej, Borek Fał., ul. Zakopiańska 86
19:00-20:00 Par. św. Mikołaja, ul. Kopernika 9
19:00-20:00 Par. św. Szczepana, ul. Sienkiewicza 19
19:00-20:00 Par. MB Częstochowskiej, Nowa Huta, os. Szklane Domy 7
19:30-20:30 Par. Bożego Ciała Kazimierz, ul. Bożego Ciała 26

WTOREK

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
17:00-18:00 Par. Najświętszego Salwatora, Salwator, ul. Kościuszki 88
18:00-19:00 Par. Zmartwychwst. Pańskiego, Wola Duchacka, ul. Szkolna 4
18:00-19:00 Par. św. Jana Chrzciciela, ul. Dobrego Pasterza 117
18:00-19:00 Par. św. Maksymiliana, Mistrzejowice, os. Tysiąclecia 86
18:00-19:00 Par. Miłosierdzia Bożego, N. Prokocim, ul. Kurczaka 5
18:00-20:00 Par. św. Brata Alberta, N. Huta, os. Dywizjonu 303
18:00-19:00 1 i 3 wt. m-ca Par. św. Judy Tadeusza, Czyżyny, ul. Wężyka 6

ŚRODA

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
16:00-18:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
17:00-18:00 Par. MB Ostrobramskiej, Wieczysta, ul. Meissnera 20
18:00-19:00 Par. św. Jana Kantego, os. Bronowice M., ul. Jabłonowska 18
*18:00-20:00 Bazylika OO. Cystersów, N. Huta-Mogiła, ul. Klasztorna 11
19:00-20:00 Par. MB Dobrej Rady St. Prokocim, ul. Dygasińskiego 44
19:00-20:00 Par. Podwyższenia Krzyża Św., Kurdwanów, ul. Witosa 9
*19:15-20:15 Par. NMP z Lourdes, ul. Juliusza Lea 55

CZWARTEK

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
16:00-19:00 Par. św. Jadwigi Królowej, Krowodrza, ul. Łokietka 60
17:00-19:00 Par. NMP Królowej Polski, Bieńczyce, ul. Obrońców Krzyża 1
17:00-19:00 Par. św. Józefa , Podgórze, ul. Zamojskiego 2
17:30-18:30 Par. św. Stanisława Kostki, Dębniki, ul. Konfederacka 6
17:30-19:00 Par. Niepok. Poczęcia NMP, Azory, ul. Chełmońskiego 41
18:00-20:00 Par. Najśw. Imienia Maryi, Rakowice, ul. Dzielskiego 1
19:00-20:00 Par. św. Anny ul. Św. Anny 11
19:30-20:30 Par. MB Saletyńskiej ul. Cegielniana 43
20:00-21:00 Par. Najśw. Serca P. Jezusa, Płaszów, ul. Saska 2
18:00-19:00 1 i 3 cz. m-ca Par. św. Floriana, ul. Warszawska 1b

PIĄTEK

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
*16:00-20:00 Bazylika OO. Dominikanów, ul. Stolarska 12
17:00-19:00 Bazylika OO. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5
17.00-18.00 Par. Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1

SOBOTA

10:00-11:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7
16:00-18:00 Poradnia Specjalistyczna, pl. Mariacki 7

*** Do poradni oznaczonej gwiazdką „*” można umówić się telefonicznie na konkretną godzinę i dzień.

PORADNIE ŻYCIA RODZINNEGO W OKOLICACH KRAKOWA REJON PODKRAKOWSKI

Gdów - sobota przed III niedzielą miesiąca godz. 15:00 – 18:00
Niegowić – środa godz. 19:00 – 20:00
Niepołomice - par. 10 Tyś. Męczenników, wtorek godz. 19:00 – 20:00
Skawina - par. śś. Ap. Szymona i Judy, wtorek godz. 17:30 – 19:30
Skawina – Ogrody, piątek godz. 17:00 – 19:00
Szarów - I niedziela miesiąca godz. 10:00 – 11:00
Wieliczka - parafia św. Franciszka, piątek godz. 17:00 – 19:00
Wieliczka - parafia św. Klemensa, czwartek godz. 16:00 – 18:00
Zabierzów Bocheński - piątek godz.17:00 – 19:00
Zabierzów (krakowski) - środa godz. 18:00 – 19:00

REJON CHRZANOWSKI

Chrzanów - parafia św. Mikołaja, pon., śr., pt. godz.17:00 – 19:00, sob. 10:00 – 12:00
Krzeszowice - parafia św. Marcina, piątek godz. 18:30 – 19:30
niedziela w miesiącu: I, III, V, VI, IX, XI godz. 17:45 – 18:45
Libiąż - parafia św. Barbary, do poradni należy umówić się telefonicznie: 507-44-29-21
Trzebinia - parafia śś. Piotra i Pawła, czw. oprócz miesięcy: VII, X, XI 17:00 – 18:00
Wodna – Krystynów środa godz. 19:00 – 20:00

REJON MAKOWSKI

Jordanów - I piątek miesiąca godz.18:00 – 19:00
Maków Podhalański – niedziela godz.10:15 – 12:00
Stryszawa Dolna - I piątek miesiąca godz. 17:00 – 18:00
Stryszawa Górna - parafia św. Anny, II niedziela miesiąca godz.10:00 – 11:00
Sucha Beskidzka – wtorek godz. 17:00 – 18:00
Zawoja - parafia św. Klemensa, każdy czwartek godz.17:00 – 18:00

REJON MYŚLENICKI

Dobczyce - środa, I piątek miesiąca godz.19:00 – 20:00
Głogoczów – środa godz.17:00 – 18:00
Kasinka Mała (Organistówka) - I i IV środa miesiąca godz.18:00 – 19:00
Krzczonów - tel. (012) 37-32-122 I i ostatni piątek miesiąca godz.17:00 – 18:00
Mszana Dolna (Organistówka) – piątek godz.17:00 – 18:00
Myślenice Rynek - wtorek, czwartek godz.18:00 – 20:00
Poręba Wielka – Koninki I i III sobota miesiąca godz. 17:30 – 18:30
Siepraw – wtorek godz. 18:00 – 19:00
Tokarnia - III czwartek miesiąca, godz.18:30 – 19:30

REJON PODHALAŃSKI – ZAKOPIAŃSKI

Czarny Dunajec - I i III czwartek miesiąca, godz.18:00 – 19:00
Gronków - tel.: (018) 265-66-99, I czwartek miesiąca, godz. 17:00 – 18:00
Groń - tel.: (018) 265-66-99 III czwartek miesiąca, godz. 17:00 – 18:00
Jurgów - tel.: (018) 20-779-30 II sobota miesiąca, godz.18:00 – 19:00
Poronin – wtorek godz.19:00 – 20:00
Szaflary - II i IV czwartek miesiąca, godz.18:00 – 19:00
Zakopane - parafia Najświętszej Rodziny, pon. 17:00 – 18:00 czw. 17:00 – 18:00, pt.17:00 – 18:00
Ząb, tel.: (018) 20-715-77, II i IV piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej

REJON PODHALAŃSKI I NOWOTARSKI

Chyże - I i III niedziela miesiąca, godz.16:00 – 17:00
Harklowa - III niedziela miesiąca godz. 10:30 – 11:30
Jabłonka - II i III niedziela miesiąca, godz.17:00 – 18:00
ostatni piątek miesiąca godz.17:00 – 18:00
Krempachy - I niedziela miesiąca, godz.14:00 – 15:00
Ludźmierz – niedziela godz.10:00 – 13:00
Maniowy - II i IV piątek miesiąca (latem), godz.19:00 – 20:00
II i IV piątek miesiąca (jesienią) godz.18:00 – 19:00
Nowy Targ - parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, pon. wt. czw. 17:00 - 18:00 śr. pt. 18:00 – 19:00
Nowy Targ - parafia św. Jadwigi, poniedziałek godz. 16:00 – 17:00
Rabka - parafia św. Marii Magdaleny, środa godz.16:00 – 18:00, sobota 16:00 – 18:00
Raba Wyżna - tel.: (018) 26-711-40, IV piątek miesiąca godz.18:30 – 19:30
Szlembark - III niedziela miesiąca, godz. 9:30 – 10:30
Waksmund - II niedziela miesiąca, godz.17:00 – 18:00

REJON WADOWICKI

Kalwaria - klasztor OO. Bernardynów, (Dom Pielgrzyma) sobota, od 1 marca-31 października 10:00 – 13:00
Kalwaria - parafia św. Józefa, środa godz.16:00 – 18:00
Lanckorona – piątek godz.16:00 – 17:00
Wadowice - parafia Ofiarowania NMP, pon. 17:00 – 18:00 czw. 17:00 – 18:00
Wadowice - parafia św. Piotra, wtorek godz.16:30 – 18:00
Ryczów - Par. MB Królowej Polski, I i III poniedziałek miesiąca, godz.18:00 – 19:00
Zator - Par. śś. Wojciecha i Jerzego, II i IV poniedziałek miesiąca godz. 18:00 – 19:00

Wizyty w poradniach są darmowe.